Get Adobe Flash player

Serigrafi Baskı Makinesi Fiyatları

Serigrafi baskı makinesi fiyatları artık günümüz teknoloji araçları ile daha kolay ve hızlı şekilde yapılmaktadır. Serigrafi baskı başta cam olmak üzere; tahta, deri, plastik, bardak, tabak ve aklınıza hangi yüzey gelirse uygulama yapılarak insanları şaşırtamaya devam ediyor. Geçmişi çok eskilere dayanan bu sanat dalında cam üzerine yapılan baskılar bir hayli dikkat çekmektedir. Cam yüzeye serigrafi aşamaları ise şu şekilde işlemektedir; metal ve suya dayanıklı olan ahşap çerçeve gerilip basılacak desene göre ipeğin foto emülsiyon işlemi ile kaplanır. İpek 40 derece sıcaklıkla kurutulduktan sonra grafik filmi ile pozlandırma işlemi yapılarak tazyikli su yardımı ile boşaltılarak hassas bir şablon oluşturulur.

Her malzemenin üzerine yapılabilen bu baskı beş yıla kadar malzeme üzerinden silinmez.Serigrafi tampon baskı yöntemi kalıcı bir baskı imkânı sunduğu için mantıklı tercihler arasında yer alır. Makineye mürekkebin fazla dolması baskıların net çıkmamasına sebep olur. Bu yüzden makinenin haznesine dökülen mürekkebe dikkat edilmesi gerekir. Aklınıza gelebilecek tüm ürünlere bu baskı yöntemini yapmak mümkündür. Baskı seçenekleri arasında birden fazla hatta yüzlerce ürüne uygulanan bir yöntem olduğu için sektörde çalışanların gözde makineleri arasında yer alır. Elinize aldığınızda bu kadar küçük yere nasıl baskı yapılabilir diye kendi kendinize sorduğunuz sorunun cevabı tampon baskı yöntemidir.

Son zamanlarda sanayinin gelişmesi ile daha sık karşılaştığımız bu yöntem.Serigrafi baskı merkezimiz sayesinde en güvenilir ve hızlı yapılmaktadır. Serigrafi baskı her türlü malzeme ile uygulanabilir. Yuvarlak baskılar yapılabilir. Fakat matbaa sizin istekleriniz doğrultusunda başka yüzeylere baskı yapması imkânsızdır. Serigrafi baskı sayesinde neredeyse tüm yüzeylere, matbaanın baskı yapamadığı metal, seramik, kumaş ve cam gibi yüzeylere baskı yapılabilir. Firmamız deriye, boyalı yüzeye ve stantlara uygulamadığı seri serigrafi baskılar ile adından söz ettirip birçok firmanın referans olarak tavsiye ettiği tek adrestir.