Get Adobe Flash player

Tampon Baskı Makinesi Fiyatları 

Tampon baskı makinesi fiyatları sıcaklık ve soğuğu ayarlamanız konusunda avantaj sağlar. Kullandığımız malzemelerimizden tutun da yediğimiz gıdalara kadar tüm ürünlerde açıklayıcı bilgiler vardır. Baskı tekniği kullanılarak yapılan bu bilgiler bize yol gösteren önemli ayrıntılardandır. Genellikle bu hizmeti size sunan firmalar herhangi bir malzeme ayırt etmeksizin her malzemeye baskı tekniğini uygulayabilirler. Termostat üzerine yapılan baskılarda genellikle dereceler ve marka ibaresi yer alır. Termostatın sıcaklığını ayarlayabilmek için bulunan kontrol düğmesinin üzerinde bu bilgiler yer alır. Ayarlama yaparken bu açıklayıcı sayıların olmasının faydası bir hayli fazladır. Siyah renkte baskı yapılan bu sayılar görüntü açısından son derece anlaşılabilirdir.

Yapıştırılan etiketler olması özelliği de çok tercih edilmesi boyutunda önemlidir. Yapıştırıldıktan sonra herhangi bir müdahale edilmezse cihazla beraber yıllarca kullanabilirsiniz.Genellikle serigrafi hizmeti veren firmalar tarafından yapılmaktadır. İşinde uzman ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunan firmalar ile irtibata geçmenizde fayda vardır. Etiketler polikarbonat malzemeden üretildiği için çıkma ihtimali kesinlikle olmaz. Dilediğiniz zaman zemini renklendirebilir, yazıların renklerini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bilgi veren etiketler olması sebebiyle ağırlıklı kullanılan renkler kırmızı, beyaz ve siyahtır. Dikkat çeken renklerin kullanıldığı etiketler farkındalık açısından önemli bir ayrıntıdır.

Serigrafi baskı alanında firmamız gerek araç gereçleriyle gerekse eğitimli bu işi meslek haline getirmiş çalışanları ile her türlü baskı işleriniz için tek adrestir. Çalışanlarımız diğer firmalara göre bu alandaki araç gereçleri ve baskı tekniklerin, ayrıntılı bir şekilde bildiği ve yıllardır uyguladığı için neredeyse sektörünün lideridir. Serigrafi baskı yapmak için mutlaka lazım olan araç ve gereçlerden olmazsa olmazı çerçevelerdir. Baskısını yapmak istediğimiz desenden en azından 3'er cm daha büyük olması gerekir. Üzerinde sımsıkı gerilmiş minicik gözenekli ipek sayesinde baskınızda ipeğin dokuması ne kadar fazlaysa o kadar kaliteli olur. Serigrafi baskı için lazım olan diğer araç ve gereçler sırasıyla ragle, boya, baskı ve sudur.

Firmamızda işini dürüst ve disiplinli yapan çalışanları sayesinde Maltepe ve çevresi civarlarında ünlü hale gelmiştir. Baskı genellikle şu sıralama ile baskılarını yapmaktadır: Serigrafi, bir seri baskı yapma şeklidir. Geçmişi çok eskilere uzanan bu sanat dalı son zamanlarda sanayinin de gelişmesi ile endüstriyel alanda ürünlerin duyulması sayesinde çok büyük önem kazanmıştır. Metal veya suya dayanıklı ahşap bir çerçeveye gerilen basılacak işe ve yüzeye uygun gözeneklerdeki serigrafi ipeğinin foto emülsiyon ile iki taraftan kaplanıp 40 derecede kurutulduktan sonra metal halde ışıkta hazırlanan grafik filmi ile pozlandırılıp ışığa duyarlı bölgeler tazyikli suyun yardımı ile boşaltılır ve hassas bir şablon oluşur. Serigrafi kalıbının içerisine önceden hazırlanmış serigrafi boyası dökülerek bir ragle (boya sıyırmak için kullanılan araç) çekeceği üzerinde takılı olan keskin köşeli ragle lastiği ile serigrafi kalıbına paralel basınç uygulanarak yani sıyırarak, ileri geri sürülme hareketiyle serigrafi baskı gerçekleşmiş olur.

Mürekkepli bir baskı olması sebebiyle de her türlü yüzeye rahatlıkla uygulanmaktadır. Basit bir anlatımla bu baskıyı yapabilmek için şirket ya da kurum bilgileri daha öncesinde makineye tanımlanır. Tanımlanan bilgiler için gerekli mürekkep makineye konulur. Tekniği ile seri bir şekilde baskılama işlemi gerçekleşir. Kalem baskıları genellikle düz bir alana yapılmadığı için bu baskı tekniği ile rahatlıkla baskı yapılır. Baskı sırasında seriye bağlanmış bir makine olduğu için bir saat içerisinde yüzlerce kalem aynı düzen ve güzellikte baskı yapılabilir.

Birde ofset baskı bulunmaktadır. Bu düz baskıdır. Kalıpta poz görmeyen yerler su tutmaz. Su olmayan yerler boyayı tutar ve kauçuğu boyar, kauçuk ise kâğıdı boyayarak işlem gerçekleşir. Genelde masaüstü reklamcılık dediğimiz kâğıt üzerine baskı işlerinde kullanılır. Yeri ipek baskı, şablon baskı, elek baskı diye de anılan serigrafi, tekstil sanayisinde, grafik sanatlarda ve baskı resim çalışmalarında yaygın olarak kullanılan bir baskı tekniğidir. Bu teknikte; metal ya da ahşap çerçeveye gerilmiş ipek, plastik ya da metal dokumadan oluşan elek şeklindeki kalıp üzerinde baskı yapılacak yerler açık bırakılıp diğer yerler maskeleme, boyama ya da fotomekanik yöntemler ile kapatılır. Serigrafi böyle yapılmaktadır.